top of page

Paweł Moliński

Paweł Moliński, znany w wielu środowiskach jako "Moli" w pierwszych 3 miesiącach pomagał przy organizowaniu zaopatrzenia medycznego i karetek dla Ukraińskiego wojska i cywilnych szpitali blisko linii frontu. Od lipca 2022 osobiście transportuje karetki i samochody innego przeznaczenia (busy i chłodnie na zwłoki itp.) bezpośrednio do potrzebujących jednostek wojskowych. Do tej pory odbyło się 13 ekspedycji, planowana jest kolejna.

Przy bezpośredniej współpracy z Ambasadą Polski w Kijowie oraz dzięki rozległej siatce znajomości wypracowanej przez ostatnie miesiące jest w stanie dostarczać pomoc w najbardziej precyzyjny i skuteczny sposób. 

Prywatnie prowadzi sklep z częściami do Landrovera i Jaguara - Landstore.pl

W ostatnich miesiącach Paweł otrzymał 2 honorowe odznaczenia:

IMG_5070-removebg-preview.png
medal_2-removebg-preview.png

styczeń 2023

Za Zasługi

Od Naczelnika

Medycznej Służby PS Zbrojnych Służb Ukrainy

IMG_9782-medal-removebg-preview.png

marzec 2023

Za Służbę Ukrainie

Od Naczelnika

Medycznej Służby PS Zbrojnych Służb Ukrainy

Marta Molińska

image0-removebg-preview.png

Marta Molińska trzy dni po wybuchu wojny zdecydowała o przeznaczeniu wszystkich dostępnych pomieszczeń w swojej firmie (Sky Camp na lotnisku w Kobylnicy koło Poznania) na potrzeby tymczasowego schroniska dla Uchodźców. 

Łącznie w czasie działania schroniska udało się udzielić pomocy 426 uchodźcom, w tym 269 dzieciom.

Schronisko działało w oparciu o zapał i chęci ponad 40 wolontariuszy, które regularnie pomagały na miejscu, udzielały pomocy prawnej, organizacyjnej, medycznej i tłumaczeniowej, robiły zakupy lub opłacały rachunki związane z prądem, gazem i wodą.

Po zakończeniu działalności schroniska Marta zaangażowała się w organizację środków medycznych, dronów i agregatów niezbędnych podczas licznych ekspedycji jej Taty, Pawła Molińskiego.

Prywatnie Marta jest instruktorką spadochronową na strefie Sky Camp koło Poznania.

bottom of page